Prosinec 2013

Globální homologace klanicových návěsů

 

K datu 22.10.2012 skončila v ČR platnost národních typových schválení přípojných vozidel . Pro  výrobní program H.S. to znamenalo, že po vyprodání zásob končí platnosti schválení třínápravových klanicových návěsů NKT 33 a NK 34.
V průběhu druhé poloviny roku 2012 a v průběhu roku 2013 proto   byly  ve spolupráci s pověřenou zkušebnou TUV SUD Czech  dle norem EU vyhotoveny všechny požadované podklady pro nové  schválení těchto stěžejních produktů. Do schvalovací dokumentace  jsme  zahrnuli široké spektrum verzí teleskopického i pevného třínápravového návěsu. Pro  nové uživatele těchto výrobků tak od 29.11.2013, kdy byl naší společnosti udělen ministerstvem dopravy ČR certifikát ES schválení typu přípojného vozidla, platí možnost  výběru z mnoha verzí nápravových systémů SAF a BPW, kotoučových nebo bubnových brzd,  z množství délkových verzí, rozvorů. Všechny třínápravové návěsy jsou schváleny ve standardu legislativně nejširšími možnými nápravami, technicky nejširším možným rámem. Díky zvolenému rozvoru náprav je jejich legislativní možné zatížení zvýšeno z původních 3 x 8 t na 3 x 9 t !!
Návěsy této nové modelové řady schválené pro provoz v zemích EU budou poprvé veřejnosti představeny na nejvýznamnější středoevropské lesnické výstavě - na XIII. ročníku mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu SILVA REGINA konaném na přelomu března a dubna 2014 na brněnském výstavišti. Rádi vás uvítáme na našem stánku u pavilonu Z.

 Ing. Kraus Miroslav