červen 2014

Největší jednorázová zakázka ve výrobě lesotechniky.

 

 

V období 04-06/2014 naše společnost realizuje zatím největší jednorázovou zakázku ve výrobě lesotechniky. Kloboucká lesní, s.r.o., v současné době nejvýznamnější partner Hořických strojíren v tomto výrobním programu, objednal kompletaci celkem osmi kusů odvozních souprav pro přepravu dřevní hmoty. Na podvozcích SCANIA 6 x 6 a 6 x 4 tak průběžně od pátého měsíce opouští brány H.S. pět universálních souprav s teleskopickými návěsy a tři lesovozy pro přepravu dřevních výřezů s točnicovými třínápravovými přívěsy. Všechny odvozní prostředky jsou osazovány jeřáby EPSILON, typem Q 170 Z 96 resp. typem M 130 Z 96.
Speciální určení bude mít jedna z pěti objednaných odvozních souprav s teleskopickým návěsem.   Pro prakticky nepřetržitou manipulaci s přesílenou dřevní hmotou je osazena nejsilnějším jeřábem z produkce výrobce – typem EPSILON S 260 Z 96. Z tohoto důvodu je na tomto odvozním prostředku rám tahače osazen speciálním pomocným rámem  dimenzovaným pro jeřáby vysokých zvedacích momentů.
Doufáme, že  i v tomto případě potvrdí výrobky H.S. vysoký standard spolehlivosti a přejeme společnosti Kloboucká lesní mnoho bezpečně přepravených kubíků. 

 Ing. Kraus Miroslav