Hořické strojírny - česká rodinná firma s tradicí

Hořické strojírny spol. s r.o. je ryze český výrobní podnik založený v roce 1994. Z původního opravárenského střediska zemědělských strojů (STS-strojní traktorové stanice), se postupně vyprofiloval v moderní výrobní areál, který najdete v Hořicích v Podkrkonoší. Původně převažující produkci tvořila kusová výroba šasí a dalšího příslušenství nákladních automobilů a ocelových komponentů trafostanic pro energetický průmysl. Doplňkovou část představovala výroba přídavného samosběrného zametacího a úklidového stroje a zakázková výroba pro podniky v potravinářském a textilním průmyslu České republiky.

Vývoj výrobního programu

V roce 2009 rozšiřuje podnik svůj výrobní program v oblasti produkce šasí přechodem na finální výrobu lesní techniky. Kolektiv je posílen o zkušené pracovníky výroby. Během krátké doby se firmě daří získat v rámci České republiky významné postavení na trhu. Obchodní oddělení včetně techniků je vám neustále k dispozici pro předvedení našich výrobků, poskytnutí referencí a k zajištění záručního a pozáručního servisu.

Strojírenská výroba v Hořicích v Podkrkonoší

Podnik má dva hlavní výrobní segmenty. Prvním z nich, je vývoj, výroba a servis techniky pro přepravu dřevní hmoty. Druhým segmentem je zakázková výroba, ve které dominuje výroba ocelových komponentů transformátorů převážně pro náročné trhy západní Evropy.

Vývoj výrobků v HS Hořice

Při vývoji každého našeho výrobku je použita počítačová analýza a simulace pomocí metody konečných prvků. Všechny dílce výrobku jsou analyzovány a následně upraveny jak tvarově, tak z hlediska vlastností použitého materiálu. Řada dílců je proto vyrobena z vysoce pevných a houževnatých ocelí. K účinnému používání této softwarové metody je však především potřebná dlouholetá zkušenost a profesní zdatnost. Ta našim dělníkům a technikům rozhodně neschází i díky aktivní spolupráci s předními obchodními partnery a dodavateli.

Výsledkem je lehké a kompaktní řešení výrobků, které vykazuje odolnost proti vysoké pracovní zátěži, při dosažení dlouhé životnosti, vysoké produktivitě, provozní spolehlivosti a vždy s ohledem na ekologii jak při výrobě tak při vlastním používání výrobku.

Vize společnosti

Posláním podniku je být dlouhodobě spolehlivým a seriozním partnerem, s cílem neustále přizpůsobovat naše výrobky a činnosti potřebě zákazníků. Transparentní a čestný přístup uplatňujeme nejen ke svým odběratelům a zaměstnancům, ale i ke všem v našem okolí. Společnost Hořické strojírny spol. s r.o. striktně dodržuje zásady ISO certifikace včetně společenské odpovědnosti k ochraně životního prostředí.

Kontaktujte nás!

1